Czy jest inna opcja?

Działania podejmowane przez tych z prawej i tych lewej strony (jakkolwiek nie pojmowane) mogą budzić nie tylko niesmak, ale nawet strach. Co gorzej, takie uczucia potrafią budzić obie strony na raz. Czy nie ma innych możliwości?

Bez obaw, nie będziemy rozmawiać o polityce!

Od zawsze ludzie skłaniali się zarówno ku moralnemu relatywizmowi jak i religijnemu legalizmowi. Jezus pokazuje, że oba rozwiązania są złe. Oba prowadzą do poczucia wyższości wobec innych i pogardy. Co zatem proponuje?

W ewangelii Jana Jezus rozmawia z dwiema osobami, które wyrażają swoje wątpliwości wobec powszechnie przyjętego systemu. Religijny przywódca i wyzwolona kobieta wyrażają swój sceptycyzm wobec obowiązujących przepisów. Odpowiedź Jezusa jest zaskoczeniem dla obojga z nich.

Czy istnieje inna opcja? Zdecydowanie tak!

Zapraszamy na spotkanie:

  • 9 stycznia 2020 roku.
  • o 18:30
  • w Strefie Inspiracji w galerii City Meble, Al. Grunwaldzka 211.

Idea spotkań z cyklu TAB lab:
Wątpliwości dotyczące istnienia Boga, moralności, dobra i zła, pochodzenia i przeznaczenia człowieka, religii, ateizmu, epistemologii i duchowości w ogóle nie opuszczają człowieka od stworzenia świata. W trakcie naszych spotkań próbujemy mierzyć się różnymi, trudnymi tematami. Zwykle przyglądamy się rozmowom Jezusa ze osobami, które przeżywały jakiś kryzys, doświadczały wątpliwości, a nawet łamały przyjęte normy społeczne. Najciekawsze dla nas jest to, co takim osobom miał do powiedzenia sam Jezus.

Jeżeli masz potrzebę porozmawiania – być może, że w naszym gronie znajdziesz zrozumienie, a może nawet jakieś odpowiedzi.

Spotkania odbywają się przez cały rok w pierwszy czwartek każdego miesiąca. W styczniu wyjątkowo w drugi czwartek. Planowane są już kolejne spotkania, a ich tematy zostaną podane wraz z upływem czasu:

  • 6 lutego
  • 5 marca (Skąd nauka bierze swój autorytet – gość: dr hab. A. Cenian)
  • 2 kwietnia
  • 7 maja
  • 4 czerwca

Mój argument przeciwko Bogu brał się stąd, że świat wydawał się okrutny i niesprawiedliwy. Ale skąd wziąłem tę ideę sprawiedliwości i niesprawiedliwości? Człowiek nie nazywa jakiejś kreski krzywą, dopóki nie ma pojęcia, czym jest linia prosta. Z czym porównywałem ten świat, gdy nazwałem go niesprawiedliwym? (C. S. Lewis, Chrześcijaństwo po prostu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *