Kościół
to wspólnota
inna niż wszystkie

Kościół EXE to wspólnota ludzi, którzy kochają Pana Jezusa i traktują swoją wiarę poważnie. Bez względu na to, czy jesteś ugruntowanym chrześcijaninem, czy też masz wątpliwości – jesteś zawsze mile widziany.

Wybór, nie tradycja

Wspólnota, nie instytuacja

Ewangelia, która zmienia życie

Nie jest łatwo zrozumieć Pismo Święte

W dzisiejszych czasach Biblia nie zawsze cieszy się dobrą sławą i choć wielu z nas chciałoby ją poznać, to nie zawsze jest to łatwe zadanie. Mądre mierzenie się z tekstem Pisma Świętego wiąże się ze zrozumieniem czasów i kultury, w których ona powstawała, co prowadzi do właściwej interpretacji. Dzięki temu odkryjemy, co w Biblii faktycznie jest napisane i w jaki sposób biblijne prawdy stosować w życiu.

Kościół EXE pomaga zrozumieć Biblię i stosować ją w życiu

Niedzielne kazania

W każdą niedzielę czytamy Biblię i odkrywamy, jak zrozumieć jej przesłanie, żeby móc je skutecznie stosować w życiu.

katechizm gdański kościół exe

Katechizm Gdański

Zrozum podstawy chrześcijaństwa oraz poznaj odpowiedzi na ważne pytania, z którymi każdy z nas się mierzy.

Kościół Chrześcijan Baptystów Gdańsk EXE audycja Bez Celibatu

Bez celibatu

Dowiedz się, jak spojrzeć na problemy dzisiejszego świata przez pryzmat tego, czego uczy nas Pismo Święte.

Prawdziwa wspólnota

Poznaj ludzi takich jak ty, którzy żyją wiarą na co dzień

„EXE jest dla mnie jak rodzina, razem możemy się modlić, troszczyć o siebie nawzajem, budować relacje i zagłębiać w poznawanie prawd biblijnych oraz odkrywać to jak dobry i wspaniały jest Bóg.”

Martyna

„Być częścią Kościoła Exe to jak być częścią dużej, wspierającej i dającej wiele radości rodziny. Coraz bardziej doceniam czas naszych wspólnych, niedzielnych śniadań!”

Natalia

„Oprócz oczywistych rzeczy takich jak bycie blisko Boga w Jego Kościele z naprawdę wspaniałą społecznością, to jeszcze poczucie bezpieczeństwa, radość z Nabożeństw, możliwość dołączenia do grup Biblijnych i satysfakcji ze służby dla Boga, Kościoła i społeczności.”

Łukasz

Możemy się spotkać na żywo lub online

Niedzielne spotkania w Gdańsku

Spotykamy się co tydzień, żeby lepiej poznawać Jezusa a przy tym jemy wspólnie śniadanie, rozmawiamy i zachęcamy się do lepszego życia.

Spotkania na żywo
w tygodniu

Poza niedzielą spotykamy się co tydzień online, żeby jeszcze lepiej zrozumieć znaczenie biblijnych tekstów i to, jak je stosować w codziennym życiu.

Środowe spotkania online na ZOOMIE

Jeśli nie mieszkasz w Gdańsku lub okolicach wciąż możesz nas odwiedzić, biorąc udział w nabożeństwie online, podobnie jak wiele osób z całej Europy.

Kościół EXE pomaga zrozumieć Biblię i stosować ją w życiu

Poznaj nas online

Na naszej stronie znajdziesz ogromną ilość materiałów audio i video, które nie tylko pozwolą Ci poznać nas lepiej, ale samemu zaczniesz też odkrywać piękno Pisma Świętego.

Poznaj nas online

Spotykajmy się

Biblia powstała w kontekście wspólnotowym i tak też od samego początku była używana, dlatego warto, żebyśmy spotkali się na żywo lub online, aby razem zachęcić się do życia wiarą.

Spotykajmy się

Doświadcz nowego życia

Jezus chce każdego z nas dać szansę do tego, żebyśmy mogli swoje życie zacząć na nowo. Nie ma znaczenie skąd przychodzimy, ważne jest to, jaką drogę Bóg przygotował dla nas.

Doświadcz nowego życia

Kościół chrześcijan baptystów w Gdańsku

Kościół EXE to protestancki kościół w Gdańsku, który należy do Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP. Baptyści mają wielowiekową historię sięgającą czasów reformacji. Podobnie jak inni protestanci, baptyści jako jedyne źródło odkrywania prawd wiary uznają Pismo Święte pozbawione jakichkolwiek ludzkich tradycji.

Zacznij samemu czytać Biblię:

5 kroków do właściwej interpretacji Pisma Świętego